pátek 17. června 2016

Dokumenty o veganství, které by měl KAŽDÝ zhlédnout


Zdravím!
Dneska nebudu úvod zbytečně prodlužovat. Jak jsem slíbila, přidávám dnes seznam dokumentů, co jsem zhlédla a každý, kdo jí i nejí maso a živočišné výrobky, by se na ně měl podívat, než s čistým svědomím řekne, že se chce stravovat tak jako do teď. Doufám, že si na tyto dokumenty uděláte čas, přece jen prázdniny už jsou za rohem!Prvním dokumentem, který byste měli zhlédnout, je 101 důvodů proč se stát veganem. Je to natáčená přednáška a dá vám perfektní náhled do celkového tématu veganství, když jste o tom předtím ještě moc nevěděli. Je velmi zábavná, přednášející je moc vtipný a rozhodně nebudete litovat toho, že jste si ji pustili.
Ještě než se pustím do samotných dokumentů, mám tady pro vás další skvělou přednášku od Garyho Yourofskyho, který je jeden z nejznámějších a nejvlivnatějších veganských aktivistů vůbec. Právě tahle jeho přednáška motivovala stovky lidí po celém světě ke změně svého životního stylu. Jestli něco miluju, tak charismatické lidi a z Garyho charisma přímo vyřazuje. Zbožňuji jeho oddanost pro to, v co věří. Vášeň, s níž vykládá a problematice zvířecího utrpení, je neuvěřitelná a není divu, že motivoval tolik lidí. Toto je další video, které prostě musíte vidět.


Doporučuji shlédnutí i druhé části přednášky a to část s otázkami a odpovědmi.
Teď, když už jste byli seznámeni s veganstvím, je nejvyšší čas se podívat na 3 filmy, které znázorňují tři základní aspekty veganství - zdraví, etika a životní prostředí.

První z filmů, Raději vidličky než nože, se zaměřuje na zdraví. Forks Over Knives je dokumentem, který vyvrací pevně zakořeněný mýtus o člověku jakožto všežravci. Zkoumá vliv výživy na lidské zdraví a dochází k závěru, že konzumací živočišných produktů (maso, mléko, vejce, atd.) svému tělu neprospíváme, ale naopak vážně škodíme.
Odkaz: zde
Trailer:


Druhý dokument, zabývající se aspekty etiky, byl pro mě hodně silné kafe. Už od 2. minuty až do konce mi tekly slzy, mamka v slzách odešla už po 10 minutách a odmítala se dívat dál. Já si ale myslím, že každý, kdo se rozhodl konzumovat maso, mléko a vejce, by měl tento dokument povinně zhlédnout. Bez výjimky.
Tímto dokumentem jsou PozemšťanéDokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna.
Odkaz: zdePosledním dokumentem, který vám doporučím, je Cowspiracy, která se zabývá dopady živočišné výroby na životní prostředí. Mně se osobně do toho dokumentu už moc nechtělo, ale šokoval mě možná nejvíc ze všech. Nikdy bych ani nepomyslela na to, jak drastický je tento průmysl vůči naší planetě.
Odkaz: zdeNa internetu je ještě spousta dalších dokumentů a zajímavých videí, ale tyto jsou podle mě ty nejdůležitější. Doufám, že si na ně najdete čas a pak mi napíšete svůj názor. :)
Viděl jste někdo už nějaký z těchto filmů? Jak se vám "líbily"?

Mějte se krásně, Roxy

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za každý komentář. :) Pokud již ale chcete něco kritizovat, prosím, vyjádřete se civilizovaně, ať si z toho můžu něco vzít a nemusím se kvůli tomu trápit. Na Vaše komentáře odpovídám tady na blogu. :)