neděle 27. září 2015

Září na talíři


Ahoj všichni! Dnes vás zdravím s článkem, který se po hodně dlouhé době týká jídla, to jste nadšení, co? Září sice ještě neskončilo, ale předpokládám, že už se k fotce nějakého jídla za tak málo dní ani nedostanu, takže proč nezveřejnit článek takhle dopředu? Alespoň budou příští neděli nadcházet Oblíbenci za září nebo Září v kostce. Dnes se sem asi nebudu příliš rozepisovat, spíše všechny myšlenky a zážitky sepíšu do jiného článku, takže konec zdržování a hurá na to jídlo. :)Ovoce, jak mi bude chybět! Celé léto jsem si ho užívala plnými doušky, tento talíř byl téměř kilový a po dojezení jsem si chvíli myslela, že prasknu. Znáte to, když se přežerete ovocem? Takový ten plný ale zároveň prázdný pocit... To dává smysl. :D Každopádně tady na talíři je jeden mega pomeranč, čtyři švestky, broskev a nektarinka. Nejlepší by bylo, kdyby tam byl ještě meloun, jahody, borůvky a maliny. To by teprve byl luxus!


Jedna víkendová předsnídaně do postele od maminky. Kdyby jste do nepoznali, jedná se o palačinky. Proč jsou takhle pitomě nakrájené? Na to je jednoduchá odpověď - chtěla jsem se nostalgicky přenést do dětství. Byla jsem tehdy totiž ten největší milovník palačinek, měla jsem je minimálně 2x týdně k snídani a mamka mi je právě takhle vždycky krájela a já je pak vidličkou jedla... Někdy bych chtěla být zase to bezstarostné dítě, co neví, co na něj v životě čeká...


Když vidím akci, jdu po ní a myslím, že nejsem jediná. Jednou jsem takhle objevila tuhle Scottish porridge od tesco finest a ta prostě musela putovat do nákupního košíku. Nejen že mě lákal obsah, ale ten obal je naprosto božský, no ne? K snídani si jí většinou nedávám, za to jsem si ji oblíbila jako odpolední svačinu, na tu mi stačí i ta porce, která je napsaná v "návodu". Znáte nějaké výrobky od tesco finest? Chutnají vám?


Toto je prosím pěkně ta nejlepší sladká dobrota, co jsem za poslední dobu jedla. Dokonce je i poměrně zdravá, protože je v ní cuketa a víte o co se jedná? O cuketový perník! Určitě jednou zveřejním recept, rozhodně jsem ho nevymyslela sama, inspirovala jsem se na jednom blogu, ale za boha si nemůžu vzpomenout na jakém. :( Každopádně to byl ten nejlepší vlhkej perník na světě! A na vlhkej perník má každý určitě chuť, no ne?


Oběd a dva dezerty, proč ne? Jestli jste to nepoznali, což nejspíš nepoznali, na tom bílém talíři jsou brambory a losos ze školní jídelny. Ano, čtete dobře, ze školní jídelny a ano, musím říct, že to bylo naprosto výborné! Dokonce i já jsem musela částečně změnit svůj velmi záporný názor na jídelny. V mističce je ananas v mírně sladkém nálevu a tyčinka je kešu flapjack, který mě naprosto okouzlil. Chutnal mi hodně i pekanový, ale tenhle byl na úplně jiné úrovni. Rozhodně vřele doporučuji! 


Není lepší pocit, když vás v deset večer chytne mlsná a vy objevíte domácí pizzu. Bohužel se musím přiznat, že ve mě tohle zmizelo všechno (+ to, co zmizelo ještě před vyfocením). Hold hlad je hlad a já cítila, že to mé tělo potřebuje, takže na výčitky rozhodně nebylo místo. :) Mimochodem tato pizza je s kečupem, šunkou, mozzarellou, domácími rajčátky a nějakým koření. Všichni ji v rodině teď tak milujeme, že mamka minimálně jednou týdně udělá tři plechy, aby se každý mohl nacpat. :) 


Druhá část snídaně před prací - mléčná rýže narutal, 2 kusy bábovky, 2 kusy kávové buchty na způsob medovníku (lahůdka!) a ještě 2 kusy pizzy z minulého dne, protože ani po "přežrání se" na pizze mi chuť na ní neopustí. Možná si říkáte, jak je možné, že nějaké snídaně popisuji jako "předsnídaně" a nějaké jako druhé části snídaně. Já to mám většinou tak, že se vzbudím hodně brzo a mám takový zvláštní pocit. Moc toho do sebe tedy nedostanu, takže se o hodinu později ještě něčím "dorazím". Jsem takhle divná jen já? :D


Nedělní obědy jsou mé nejoblíbenější. Poslední dobou mamka dělá často naše domácí kuřata s pečenými brambory. Tyhle tedy spekla natolik, že křupaly a byla tenounké jako regulérní brambůrky, takže jsem z nich tak jako posledně nadšená nebyla, ale nestěžovala jsem si a baštila to, co mi uvěřila a prakticky strčila před nos. Jsem totiž vděčná dcera. :)Po dlouhé době jsme s mamkou našly a upekly ultra zdravý tvarohový dortík z knihy, která se myslím jmenuje "Jídlem ku zdraví" a je plná výborných receptů na jídla plná živin, vitamínů a nevím čeho ještě. Těsto je jen z ovesných vloček (takže žádná mouka = ultra zdravý :D) a nahoře je tvaroh a broskve. Člověk má ještě dokonce dobrý pocit, když to jí, a to že já jsem toho snědla 2/3, protože je tak zdravý. :D Recept určitě přidám v samostatném článku. :)


Na závěr dnešního článku přidávám fotku mé páteční svačinky po dlouhém dnu. Hned po škole jsme šly s kamarádkou na nehty a přišla jsem nečekaně pozdě. Hlad mě jako na potvoru hned, jak jsem byla doma, přešel, ale i tak jsem si uřízla už asi 4. kus ze zdravého dortu a vychutnala si tak naplno sladkou svačinku s karamelovou kávou a nektarinkou. 
Doufám, že se vám dnešní vyloženě oddechový článek líbil, už byl třeba, nemyslíte? Užijte si zbytek neděle a mějte se krásně. :)4 komentáře:

 1. To jídlo máš nádherné, všechno bych si dala :D Můžu se jen zeptat, už je ti líp? Nebo to se dozvím až v dalším článku? Nemůžu se vždycky dočkat, až zase něco napíšeš, ale to určitě víš :)
  Mimochodem ta Plzeňská karta v pozadí u pizzy je super detailík :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Článek už sis přečetla, promiň, že odpovídám tak pozdě (klasicky). :D No jo no, plzeňák se pozná, bez plzeňky ani ránu. :D

   Vymazat
 2. Vše vypadá báječně :) hlavně ten perník ...a domácí pizzu miluju! :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za každý komentář. :) Pokud již ale chcete něco kritizovat, prosím, vyjádřete se civilizovaně, ať si z toho můžu něco vzít a nemusím se kvůli tomu trápit. Na Vaše komentáře odpovídám tady na blogu. :)