čtvrtek 9. července 2015

Problémy se zažíváním během fáze zotavování z PPP


Zdravím! Tak se konečně hlásím s článkem, o který byl velký zájem a to na téma zažívacích problémů kvůli PPP. Neustálá nafouklost aka břicho jako v 9. měsíci těhotenství je možná jedna z nejhorších nástrah zotavování. Nejenže je to velmi nepříjemný pocit pro vaši psychiku, neboť se cítíte, jakoby jste přibrali x kilo, i když to tak není, ale taková až extrémní nafouklost také pekelně bolí. Spousta lidí kvůli tomu nakonec uzdravování vzdá, protože se cítí nepříjemně a příliš tlustí. Neznám žádný grif na to, jak se zažívacím problémům vyhnout, protože žádný není, ale je tu pár věcí, které vám to trochu usnadní usnadní. 
Proč se vůbec zažívací problémy po PPP objevují?

Je jedno, jaký druh PPP máte, vyhýbáte se určitým složkám potravy. Po nějakém čase tělo zapomene, jak se vůbec s danými potravinami vypořádat. Dejme tomu, že kdysi jste si mohli dát dortík nebo hranolky z mekáče a nic vám nebylo. Pak jste začali hubnout/omezovat se a takový dortík ani hranolky jste si půl roku nedali a po tom půl roce perfektně clean jídelníčku jste se rozhodli, že si ten dortík nebo ty hranolky konečně dáte. Jak to dopadlo? Po pár hodinách jste skončili s břichem jako balón a s křečemi. Pravděpodobně jste si řekli, že jste snědli takový hnus, že na to vaše ultra zdravé a čisté tělo není zvyklé a přísahali, že tolik svému tělu už neublížíte.
Pokud vaše tělo takhle reaguje zatím pouze jen na tyto věci, ještě to není tak hrozné. Za nedlouho ale začne negativně reagovat i na pečivo, jogurty, mléko, ořechy... Seznam se bude pořád prodlužovat a vy skončíte tak, že nebudete jíst téměř nic.
Jakmile jste natolik rozumní a jste připravení začít opravdu jíst, je očividné, že vás váš trávicí trakt pěkně potrápí. Co nesmíte udělat, je začít se vyhýbat určitým složkám potravy, ne-li dokonce zase přestat jíst. Znám nespočetně mnoho případů, kdy si dívky řekly, že za jejich problémy může lepek, tak ho vyřadily... nebo také mléčné výrobky, ty jsou snad možná ještě častější "nositelé všech problémů".

Jak se tyto problémy projevují?

Myslím, že pod zažívacími problémy si každý dokážeme něco představit, ale pro jistotu tady některé vypíšu. Není divné, že vaše břicho zničehonic vypadá jako balón a v 9. měsíci těhotenství. Není to tuk, jsou to prostě nafouklá střeva a voda. Může se dostavit zácpa, nedivte se, kam všechno to jídlo mizí, když ani nechodíte na záchod. Sama to nevím a stále mě to udivuje. Může se dostavit i průjem a větry. Všechno je normální, tělo se jen snaží aklimatizovat na náhlý přísun jídla, jen ho musíte nechat.


Jak si ulevit?

Neřeknu vám teď žádný speciální recept na to, jak se těchto zažívacích problémů zbavit. Můžete pít třeba kmínový čaj, nebo jíst já nevím jaké super jídlo, ale pomůže vám jedině čas a žádné omezováním. Jak už jsem řekla, nesmíte vyřazovat nějaké potraviny, protože jinak si na ně váš žaludek nikdy nezvykne. Až se uzdravíte, všechny tyto problémy vyšumí a bude to v pořádku. Problémem není jídlo nebo zotavování, problémem je vaše PPP.

Jak se vyrovnat s psychikou?

Je prostý fakt, že v této fázi spousta lidí zotavování vzdá a znovu spadne do své PPP. Psychika je v tomhle bodu příšerná, ještě jsem nepotkala člověka, který by chodil s těhotným bolavým břichem a byl hrozně happy. Vyhýbejte se váze za každou cenu a rozhodně nepostávejte často před zrcadlem. Snažte se nekontrolovat každou vteřinu momentální "stav" a pokoušejte se na to nemyslet. Ono to přejde. Před společností vám rozhodně pomůžou volnější trička a legíny nebo jakékoliv kalhoty, co vás nebudou škrtit. 


Doufám, že Vám článek byl alespoň trochu nápomocný. :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za každý komentář. :) Pokud již ale chcete něco kritizovat, prosím, vyjádřete se civilizovaně, ať si z toho můžu něco vzít a nemusím se kvůli tomu trápit. Na Vaše komentáře odpovídám tady na blogu. :)