úterý 16. prosince 2014

Ukázka z jídelníčku V.


Vítejte u další Ukázky z jídelníčku. Tento díl vás pravděpodobně bavit asi moc nebude, je to totiž rovnátkové vydání. Nedávno mi nasadili rovnátka a já zažívala muka. Nemohla jsem jíst prostě to, co jsem chtěla! Máte také někdo rovnátka? Povzbuďte mě trošku. I když už jím vše, co chci, pořád to není ono a jsem z nich hrozně nešťastná. Ale teď už k tomu jídlu.
Na prvním obrázku vidíte to nejdokonalejší jídlo, co jsem kdy jedla. Bez legrace. Sice jsem se trošičku přejedla, přece jen 300 g noků je 300 g noků, ale tak spokojená jsem po jídle ještě nebyla. Je to vlastně zapečené gnocchi s rajčatovou omáčkou a krůtím masem. Recept jsem čmajzla zde a tímto také se klaním před autorkou receptu, Elindou. Díky za tu slast na jazyku!


Ano, tipujete správně. Je to ovesná kaše. Sice se netajím tím, že mi zrovna dvakrát nejedou, ale když nemůžete kousat, nemůžete si ani moc vybírat. Tahle mi ale chutnala - možná to bylo ale jen tím příšerným hladem. Jsou to vločky vařené ve vodě se spoustou kakaa a hned, jak jsem je hodila do misky, přimíchala jsem jogurt oslazený stévií, s nímž to bylo pak moc dobré. 


Na první pohled ta samá kaše. Na druhý pohled ale zjistíte, že je v jiné misce. Proč? Ta první byla jednoduše k snídani, tahle k obědu. Byly udělány úplně stejně, chutnaly úplně stejně.


Bramborová kaše a šmakoun mexiko. Už jsem se zmiňovala, že šmakouny nemám dvakrát v lásce? Konec konců se ale dobře žvýkají a bílkoviny jsou třeba. Navíc jsem byla pořád hladová, takže mi chutnalo dá se říct vše. Přesnídávky aneb rovnátková stálice. Normálně je nevyhledávám, ale první dva dny jsem jedla 5 denně po každém jídle, jestli se těm věcem dalo říkat jídlo. 


Tahle sváča ale dobrota byla. Domácí jablíčková přesnídávka a lipánek, který jsem předtím neměla minimálně rok a půl, při tom jsem ho vždy tak milovala. Jeden z mých nejoblíbenějších "dětských" jogurtů hned po kostíkách a pribiňákovi. 


Z tohoto obyčejného jídla jsem měla takovou radost! To bylo poprvé, co jsem snědla s rovnátky něco, co drželo tvar. Toustový chleba, máslo, šunka, sýr a anglická - skvělý sandwich! 


Kečup, já miluju kečup. Dávám si ho skoro úplně na všechno. Tohle byla 2. snídaně, hned co jsme přijeli o víkendu na chalupu. Udělala jsem si omeletu ze 3 vajec a k ní si dala výbornou minibagetku. Vajíčka nikdy neurazí.


A zase ten kečup, asi jsem divná. Byla bych dokonce schopná jíst samotné vařené brambory jen s ním. Až tolik miluji brambory a kečup. Reakce kamarádek, když jsem jim to řekla, byla jednoznačná. Fuj. Ale nevadí, hlavně že mně to chutná. Tady k brambůrkům bylo krůtí masíčko.


Další výborná sváča tentokrát před odjezdem zpět domů. Jahodový ovofit a mandarinky. Ovofitům se snažím vyhýbat kvůli aspartamu, takže si dám zhruba jeden do měsíce, což si myslím, že není až takové zlo. No a mandarinky jsou takhle před Vánoci samozřejmost. 


Druhá největší mňamka týdne. Také tak milujete krupicovou kaši? Když jsem jí jedla, vzpomněla jsem si na "dětská léta", kdy jsem jí měla na stole opravdu často. Přesně takhle, s máslem, cukrem a grankem. Asi na ní není nic zdravého, ale pochutnala jsem si tedy značně. Maminka jí hold umí nejlíp. 


Malá laskominka pěkně čerstvě z pekárny. Miluju tvarohové koláčky, ale mamka bohužel přinesla jen jeden. Za to jsem si ho ale víc vychutnala.


Další nostalgický moment. Brumíka jsem jako malá jedla pořád, klidně i každý den k svačině, což je tedy už přímo nezdravé, ale jednou za čas, proč ne. Když už jsme u toho, také se moc dobře žvýká. :D
11 komentářů:

 1. Mám taky rovnátka :) A neboj, za chvilku si zvykneš a budeš moct jíst všechno ;) Já už chroupu i mrkev, i když se do ní nezakousnu, ale na menší kousky to jde :) Docela jsem se při prohlížení fotek pobavila :D Taky takhle vypadalo moje jídlo asi pět dnů po nandání rovnátek :D A taková otázečka - máš klasické železné nebo keramické? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak dneska jsme si do chuti moc nepadly:( ale něco mě zaujalo! :) já zase ovesné kaše miluju :3 umíš si ji dobře udělat? :D když jsem si ji neuměla udělat, taky mi nechutnala. Jahodový jogurt a slaninu nemám ráda a šmakoun... něco odpornějšího jsem nejedla! :D fuj. fuj!! kečup mi taky moc nechutná a mandarinky moc nemůžu..:(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nevím, jestli je umím. :D Jak je děláš? :)

   Vymazat
  2. Je to nadlouho..:D asi za týden za dva zveřejním článek :)

   Vymazat
 3. nevypadá to špatně :)

  http://gethealthyandfitwithus.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. ty noky vypadají skvěle, ještě jsem je u Elindy ani neviděla, ale když na ně pěješ takové ódy, určitě zkusím!
  jinak já rovnátka už nemám, ale měla jsem a po týdnu si zvykneš a můžeš jíst už úplně cokoli .. a budeš si i připadat vzhledově normální opět, nebo se ti to dokonce začnme i líbit :D
  Brumíci jsou moje nejoblíbenější "sušenka" :D
  a kečup jsem taky takhle milovala, než jsem s ním jednou snědla megaporci hranolek a bylo mi špatně, od té doby jsem se ho nedotkla :D

  OdpovědětVymazat
 5. Nepřijde mi, že bych jedla málo :) nevím přesně v čem bych měla navyšovat.. Jasný, že bych dokázala sníst víc, ale nemyslím si, že to moje tělo potřebuju. Nerada bych si ho neučila na příjem 2500 kcal a potom to snížila třeba na 2000 kcal, že jo.. ale děkuju za názor :) V čem bys třeba přidala? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, já jsem řekla jen svůj subjektivní názor, samozřejmě, že to nedokážu říct lépe, než ty, protože přece jen ti nevidím do pusy. :) Ale já osobně bych zvětšila snídani a svačiny třeba. :) Ale opravdu jsem to nemyslela tak, že jíš špatně, prostě jez tak, jak myslíš, že to tvému tělu vyhovuje. :)

   Vymazat
 6. Jéé, ani nevíš, jak mě potěšilo, že jsi vyzkoušela můj recept a jsem hrozně ráda, že Ti chutnal. Jsem teď taková happy a mám chuť jít něco uvařit :D Z toho by asi mamka neměla takhle večer moc velkou radost :D Děkovat bych Ti měla spíš já, že jsi podstoupila to riziko a zkusila si ty gnocci uvařit :D A taky za pochvalu a za reklamu :))
  To jsi měla stravu jako miminko, co? Mě by třeba ovesné kaše vůbec nevadily, i když nejsem zvyklá je jíst jen takhle samotné. Většinou toho na ně naházím tolik, že je pak skoro ani nevidím. Ale dřív jsem je taky neměla vůbec ráda. Vždycky jsem se ošklíbila, když ji mamka uvařila. Až když jsem začala se zdravým životním stylem, tak jsem si ji jednou rádno udělala, protože všichni pořád všude dávali ty fotky svých kaší. A najednou jsem se do ní úplně zbláznila :D Ale každému chutná něco jiného, Tobě třeba kečup, jak vidím :D
  Lipánek jsem taky milovala. Ovšem na prvním místě u mě vždycky byl, je a bude Pribináček! Ten je nejlepší :) A brumíky ty jsem taky baštila jako divá. A baštím je pořád, což není nic, čím bych se měla chlubit :D Krupicová kaše s grankem taky bývalo moje oblíbené jídlo dětství. Teď mám chuť být zase malá, abych mohla papat přesnídávky. Jablíčková byla moje nejoblíbenější a jedla bych ji nejradši pořád ( i teď :D)

  http://kuchtimeslaskou.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Rovnátkama jsem si taky prošla, sice už je toho hodně dávno, ale nadšená jsem fakt nebyla :-/ ale je to o zvyku no :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za každý komentář. :) Pokud již ale chcete něco kritizovat, prosím, vyjádřete se civilizovaně, ať si z toho můžu něco vzít a nemusím se kvůli tomu trápit. Na Vaše komentáře odpovídám tady na blogu. :)