sobota 13. prosince 2014

TAG - Jídlo v hlavní roli...aneb Kudy z nudy, protože půlnoční projíždění instagramu plného doslovného foodporna s kombinací projíždění nových a nových blogů je samozřejmě to nejlepší, co člověk může dělat. Málokdo se mi stává, že bych nemohla usnout, obzvlášť když jsem chtěla únavou jít spát už v osm. Ta se ale bohužel vytratila hned po té, co jsem si vyčistila zuby a přidalo se k ní kručení v břiše. Noční hlad jsem neměla už ani nepamatuju, nevím, jak je to možné. K jídlu jsem si samozřejmě nic nedala, na to jsou rovnátka nejlepší prevence - jakmile si pracně vyčistíte zuby, je vám prostě líto je zase zašpinit. Našla jsem Tag, kupodivu o jídle a nemohla jsem odolat, ale pustila se do vyplňování. Čmajzla jsem ho z tohoto blogu, protože jsem prostě a jednoduše líná v tuto hodinu vymýšlet vlastní a tenhle se mi moc líbí. Doufám, že si ho užijete a nebudete při něm tak slintat jako já.

1. Jaké máš ráda ovoce? Které ovoce moc nemusíš?

Mňam, ovoce. Ovoce je slast a je těžké si vybrat nejoblíbenější, ale právě teď bych sáhla po misce čerstvých, slaďonkých jahod a namáčela bych si je do bílé čokolády. Jediné ovoce, které mi nejede, je avokádo. Prostě na mě asi není dostatečně "ovocné".


2. Jakou máš ráda zeleninu? Kterou zeleninu moc nemusíš? 

Tak bezkonkurenčně u mě vedou rajčátka, žlutá, červená... hlavně to ale musí být ta malá. Mám je dá se říct denně, protože bez nich prostě nemůžu existovat a to jsem je ještě před několika lety nedokázala dát do pusy, aniž bych je hned nevyplivla. A druh zeleniny, který přímo nesnesu, je růžičková kapusta. Ta je prostě nad moje síly.

3. Chutná ti cibule nebo česnek?

Miluju oboje. 

4. Zkusila jsi někdy nějaké exotické jídlo?

Zrovna letos v létě jsem si na Krétě dala chobotnici. Když mi ji přinesli, trochu jsem váhala, než jsem se odhodlala a strčila si jedno to chapadlo do pusy a...
... byla naprosto výborná! Opravdu jsem si jí zamilovala, bohužel jsem ji ale od té doby neměla.

5. Jakou sladkost nesnášíš?

Těžko říct. Nevybavuje se mi žádná cukrovinka, co by mi vyloženě nechutnala. Ups. Ale co bych opravdu do pusy ze sladkého nestrčila je pařížský dort. Bohužel ho u nás všichni v rodině milují, takže ho máme tak 5x do roka, což je pro mě přímo utrpení, protože nesnáším i ten smrad. Doma mi říkají, že jsem divná.

6. Máš ráda lasagne?

Jakmile něco obsahuje těstoviny, zpravidla to zbožňuji a platí to obzvlášť pro lasagne, protože jsou jedny z mých nejoblíbenějších jídel.


7. Jíš ryby?

Ryby jsou další z mých oblíbených jídel. Kromě pangase mi chutnají snad všechny. Nejraději mám samozřejmě lososa, a když ho mám, je to pro mě hotový svátek. Neznám nikoho, kdo by neměl rád lososa. A co se týče Vánoc, hádejte co jím ke štědrovečerní večeři. Ano, správně, lososa.

8. Chutná ti jídlo od babičky?

Bohužel už nemám žádné prarodiče, takže se to dá těžko posoudit. Jsem si ale téměř jistá, že bych se k babičce jezdila určitě pěkně rozmazlovat. Babičky jsou zpravidla skvělé kuchařky.

9. Chodíš do školní jídelny?

Už třetím rokem ne a jsem za to moc ráda. Školní jídelny, co jsem zažila, byly přímo pekelné a na ty obědy mám nejhorší vzpomínky. Obzvlášť když nás ještě do 3. třídy nutily učitelky vše dojídat. Jak říkám, peklo.

10. Máš ráda dorty nebo cukroví?

Jestli je mám ráda? To je slabé slovo. Miluji sladké, dorty jím přes rok, cukroví si užívám plnými doušky o Vánocích. Nejraději mám ale většinou něco, s čím si dám já sama práci a upeču to. Po tom patlání by bylo divné, kdyby mi to nechutnalo, ačkoliv mě pečení moc baví.


11. Chodíš do restaurací?

Spíš ne, jen opravdu výjimečně.

12. Názor na fastfoody?

Neodsuzuji lidi, co tam jí, ale já sama na ně moc nejsem. Už jsem v žádném nebyla přes rok a vůbec mi to nechybí, naopak na ně nemám dobré vzpomínky. Jednou se mi totiž udělalo po tom pochybném masu drobet špatně.

13. Nejlepší slané jídlo?

Gnocchi! Gnocchi s čímkoliv, hlavně zapečené s rajčatovou omáčkou a masem, nebo se špenátem a sýrem. Omnomnom.


14. Nejlepší sladké jídlo?

Krtkův dort! Byla bych ho schopná jíst celý den a nic jiného. A taky jsem si na své narozeniny dokázala, že ho můžu mít k snídani, svačině, obědu, svačině i večeři a další den mi stejně bude chybět, protože jedna dortová mísa je málo.

15. Nejhorší jídlo?

Koprovka. Jedna z mála věcí, které do sebe prostě nedostanu, ač bych se snažila sebe víc. Stačí mi už jen ta "vůně" a už mi není zrovna do zpěvu. Vlastně nemám ráda nic, co obsahuje kopr.

16. Nejoblíbenější polévka?

Buď bramborová, nebo vývar s knedlíčky, nemůžu se rozhodnout. Po obojím bych se mohla utlouct.

17. Co si děláš na svačinu do školy?

Mojí školní stálicí jsou tousty. Nejčastěji jsou naslano se šunkou, sýrem a kečupem, někdy je však mám i s burákovým máslem a marmeládou. Jím je skoro každý den jakou dobu a ještě mě neomrzely.

18. Jakou máš nejraději pizzu?

Hawai!


19. Jaká je tvá oblíbená příloha?

Moc lidí je nemá asi v oblibě, ale já mám hrozně ráda brambory. Klidně je můžu jíst jen samotné se solí a máslem. A taky je můžu mít klidně každý den.

20. Brambory vs. bramborová kaše?

Jednoznačně brambory.

21. Jíš maso?

Abych pravdu řekla, jednu dobu, tak 4 měsíce zpátky, mi vůbec nechutnalo. Měla jsem ho pouze výjimečně, ale už se zase ze mě stal meatlover, takže bych ho klidně mohla také obědvat každý den. Dokonce už je mi i jedno, jestli je kuřecí, krůtí, vepřové či hovězí. Všechny druhy mi chutnají. 

22. Co nejčastěji vaříš?

Nic. :D

23. Dáváš přednost kvalitě nebo ceně při kupování jídla?

Vzhledem k tomu, že na jídlo mi stále ještě vydělávají rodiče a také rozhodují, co se koupí, nemohu ovlivnit to, co přijde do ledničky a do špajzky. Jsem si ale jistá, že mamka nekupuje kdovíjaké blafy jen proto, že jsou levné. 


 6 komentářů:

 1. Taky nemám ráda kapustu! Prostě když ji strčím do pusy, úplně se mi obrátí žaludek vzhůru nohama a prostě nejde ani polknout :D A to je tak zdravá! :/ Miluju lososa :3 Mně tedy jídlo od babiček vůbec nechutná. Cukroví a dort třeba jo, ale taková ta klasika vůbec.

  OdpovědětVymazat
 2. Jeee diky za sdileni blogu :))) jinak moc hezky tag v tvem podani :)

  OdpovědětVymazat
 3. jee to foodspo, ,mám hlad! :)
  kapusta, ježiši, fuj, je mi špatně jen z toho názvu :D a cibuli i česnek jsem schopná jíst i samotné :D
  k čemu bys přirovnala chuť chobotnice? hrozně ráda bych jí taky zkusila, ale děsí mě to.
  taky jíme ke štědrovečerní véče lososa, lepší, než kapr :)
  a s Pařížákem tě naprosto chápu, taky ho nenávidím, ta šlehačka .. fuj :D
  to samé s koprovkou .. máme prostě úplně stejné názory ve všem kromě polévek snad:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chobotnici bych možná přirovnala trošičku ke kuřeti? Ale nebyla suchá jako prsíčka, byla taková hodně hodně šťavnatá. Asi to nedokážu lépe popsat. :D

   Vymazat
 4. Kapustu taky nepozřu :D Chobotnici bych do úst nestřčila, ale chápu, že každému chutná něco jiného ;)
  Cukroví též zbožňuji :) i když mě baví péct, ale jíst to pak už nemusím :)

  OdpovědětVymazat
 5. ááá, ty ryby ti tak závidím :( přesně tak! :D jakmile jsou v jídle těstoviny - mám ho ráda :3 :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za každý komentář. :) Pokud již ale chcete něco kritizovat, prosím, vyjádřete se civilizovaně, ať si z toho můžu něco vzít a nemusím se kvůli tomu trápit. Na Vaše komentáře odpovídám tady na blogu. :)